Poland(o) from Orlando – day 8

Dzień 8. – 27 września

Dzień zaczynamy obradami Kongresu WBF, a kończymy dekoracją medalową i basenem.

Na kongresie zostało omówione sprawozdanie finansowe, wprowadzono również poprawki do statutu WBF oraz do By-laws WBF. Miała także miejsce dyskusja dotycząca spraw bieżących, w czasie której poruszono kwestię bulwersującą większość uczestników mistrzostw, czyli bardzo wysokie wpisowe. A na koniec głos zabrała Ela Tomczuk, która specjalnie przyleciała z Polski, aby zaprezentować pomysł na popularyzację brydża. Inicjatywa ma nazwę Bridge2Success. Prezentacja była wyśmienita i zrobiła olbrzymie wrażenie na słuchaczach, tym bardziej że Ela przedstawiła ją z pełnym zaangażowaniem. Wprowadzenie do jej wystąpienia zrobił Marek Małysa. Prezydent WBF Gianarigo Rona gratulował i obiecał reklamować inicjatywę wśród państw członkowskich.

DSCF8078

IMG_1596

 

DSCF8086

IMG_1601

 

W rozgrywkach teamowych wchodzimy w decydującą fazę. Team Piotra Gawrysia i Michała Klukowskiego (Zimmermann) pewnie awansował do półfinału.

Półfinały Open:

Zimmermann – Spector
Allfrey – Lavazza

Półfinały Kobiet (po pierwszym dniu):

Smith – Aperol 147:168
Baroni – Baker 79:111

Półfinały Seniorzy (po pierwszym dniu):

Wolfson – China Evertrust 111:111
Silverman – Milner 133:121

Spójrzmy na jedno pechowe rozdanie dla polskiej pary. Michał Klukowski wylicytował szlema, ale zły podział trefli uniemożliwił jego realizację.

klukowski

Pozostali nasi zawodnicy walczą w turniejach par. Toczą się półfinały we wszystkich konkurencjach. Na razie grają z różnym skutkiem i wynikiem, ale i tak walka jest o awans, bo w finale gra się od początku.

DSCF9989DSCF9978DSCF0004

Zakończyły się rozgrywki juniorskie World Youth Triathlon. Ostatnią konkurencją był indywiduel. Wydawało mi się, że cała impreza była eksperymentem, ale podczas dekoracji była zatytułowana 1st World Youth Triathlon, czyli najwidoczniej WBF zamierza rozgrywki kontynuować.

W idndywiduelu (wyniki można było zobaczyć dopiero po zakończeniu sesji) zwyciężyli zawodnicy z Chin, a najlepszą zawodniczką spoza Chin była Dominika Ocylok, która uplasowała się na miejscu dziewiątym.

 

Zaraz po zakończeniu turnieju odbyła się Ceremonia Medalowa, na której brązowe medale za turniej par odebrały Joanna Zalewska i Hanna Ciuńczyk.

DSCF0019

bul_05.qxd

A na koniec dnia po raz pierwszy skorzystaliśmy z Mirkiem Cichockim z hotelowego basenu. Słyszeliśmy, że niektórzy przyjechali specjalnie, aby z niego skorzystać.

DSCF0096

Dzień 7… tutaj

Dzień 6… tutaj

Dzień 5… tutaj

Dzień 4… tutaj

Dzień 3… tutaj

Dzień 2… tutaj

Dzień 1… tutaj

 

 

3 uwagi do wpisu “Poland(o) from Orlando – day 8

  1. Pingback: Poland(o) from Orlando – day 9 | stachnik2016.pl

  2. Pingback: Poland(o) from Orlando – day 10 | stachnik2016.pl

  3. Pingback: Poland(o) from Orlando – day 11 | stachnik2016.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s