Inni o mnie – Krzysztof Ziewacz

Gram w brydża od 1990 roku. Szkolę z przerwami od 1993. Gdy rozpoczynałem zabawę z brydżem czy później z nauczaniem Witka jeszcze nie znałem. Nie wiedziałem jeszcze, że nasze drogi połączy wspólna pasja i mnóstwo sportowych sukcesów osiągniętych przez tarnowską młodzież.

Poznaliśmy się na letnim turnieju brydża sportowego w tarnowskim amfiteatrze w 2001 r., gdy Witek po latach przerwy powrócił do grania. Pierwsze spotkanie zaowocowało wymianą ulubionej muzyki.

Momentem przełomowym dla nas obu okazał się rok 2006 r. kiedy wróciłem z Londynu z gotowym pomysłem na rozwój brydża młodzieżowego na szerszą skalę, a mianowicie z projektem TABU (Tarnowska Akademia Brydżowych Umiejętności), a Witold Stachnik został wybrany na stanowisko Prezesa Tarnowskiego Związku Brydża Sportowego. Spotkaliśmy się ponownie aby rozpocząć współpracę bo Witkowi bardzo spodobał się mój plan działania z młodzieżą. Wit okazał się wspaniałym nie tylko pro-młodzieżowym prezesem, ale także hojnym mecenasem i filantropem. Szczególnie lata 2008-2010 to dzięki niemu nieustanne pasmo wspaniałych sukcesów odnoszonych przez tarnowską młodzież.
Wraz z Witkiem zapoczątkowaliśmy wtedy wiele cennych inicjatyw brydżowych o charakterze promującym brydża sportowego. Zainaugurowaliśmy w Tarnowie Turniej Familijny, który rok rocznie przyciąga nie tylko tarnowskie rodziny brydżowe. Na jednej z familiad zagrała z mężem trzykrotna mistrzyni świata Shawn Quinn. Wymyśliliśmy także turniej JUNior-EKSpert, w którym wzięło udział wielu arcymistrzów między innymi mistrz Europy Mikołaj Taczewski czy wielokrotni mistrzowie Polski Marek Pietraszek i Andrzej Żurek itp… Napisaliśmy mnóstwo wniosków o rozmaite dotacje.

Rok 2008 to kolejny przełom. Witoldowi i Pawłowi Piszczkowi powiodła się niełatwa sztuka pozyskania na długie lata sponsora tytularnego. To dzięki nim od tamtej pory nazywamy się MPEC Tarnów. Sponsoring i obrotność Witka Stachnika w zdobywaniu funduszy miejskich i marszałkowskich sprawiła, że byliśmy obecni na prawie wszystkich imprezach młodzieżowych w Polsce włącznie z kongresami.

W latach 2011-2015 Witold Stachnik przewodził Małopolskiemu Związkowi Brydża Sportowego, ale tą historię dobrze znacie.

W mojej opinii Stachnik to prezeS przez duże S ponieważ jest Sprawiedliwy, Skrupulatny, Solidny i Skuteczny.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s