Lena Leszczyńska

Szanowni Państwo

W brydżowym świecie pojawiłam się stosunkowo niedawno, niecałe 13 lat temu.  Nie miałam okazji pograć towarzysko, od razu zapisałam się do PZBS i zaczęłam uczestniczyć w turniejach. Brydż mnie zafascynował. Szybko przeszłam przez etap początkowy, by zatrzymać się na progu grupy zaawansowanej. Niestety, nigdy nie mogłam poświęcić na grę tyle energii, ile bym chciała. Z wykształcenia jestem architektem. Praca zawodowa sprawia mi ogromną satysfakcję, ale jest równocześnie bardzo czasochłonna. Oprócz projektowania, zajmuję się również reklamą i marketingiem.

Od kilku lat zaczęłam wykorzystywać swoje umiejętności angażując się w różne przedsięwzięcia okołobrydżowe. Przygotowywałam materiały reklamowe, ulotki, afisze, projektowałam strony internetowe, medale i koszulki. Uczestniczyłam w imprezach propagujących brydża. Fotografowałam i montowałam filmy o brydżu i brydżystach. Obecnie najwięcej osób kojarzy mnie z Fundacją na Rzecz WZBS i CSU na Polinezyjskiej, których jestem wielką entuzjastką i rzecznikiem.

Do tej pory pomagałam „z boku”, nie ujawniałam się, nie starałam się dostać do żadnych władz. Uważałam, iż moja rola polega na spontanicznej pracy. Im częściej się udzielałam, tym wyraźniej dostrzegałam, że można zrobić więcej. Miałam coraz liczniejsze i śmielsze pomysły. Próbowałam swym zapałem zarażać innych brydżystów. Zrozumiałam jednak, że bez poparcia decydentów, realizacja poważniejszych idei jest praktycznie niemożliwa.

Wiadomość o tym, że Witek Stachnik  zdecydował się kandydować na stanowisko prezesa PZBS, ucieszyła mnie nie mniej niż ta, o utworzeniu Fundacji na Rzecz WZBS w Warszawie. Także tym tym razem postanowiłam użyć swoich sił, aby dopomóc w osiągnięciu celu. Witka spotkałam po raz pierwszy kilka lat temu. Wydał mi się osobą sympatyczną i godną zaufania. W miarę postępu kampanii wyborczej poznałam go dużo lepiej i utwierdziłam się w swojej ocenie. Witek jest jedną z niewielu osób, które nigdy mnie nie zawiodły.  Jest wyjątkowo uczciwy, otwarty na wszelkie innowacje i bardzo pracowity. Już sama ta ostatnia cecha przekonuje mnie i zachęca do wspólnego działania.

Kilka tygodni temu, dość nieoczekiwanie dla mnie (i zapewne dla wielu innych osób), Witek zaproponował mi członkostwo w jego zarządzie, gdyby został prezesem.  Mimo wątpliwości, wynikających  głównie ze świadomości, że jest wielu bardziej zasłużonych działaczy, zdecydowałam się przyjąć jego propozycję. Zdaję sobie sprawę, że spośród wszystkich kandydatów do Zarządu jestem najmniej znaną i doświadczoną osobą. To moja wada, ale i zaleta. Mam wiele optymizmu i wiary w nowe, nieszablonowe i śmiałe pomysły.  Jednocześnie nie mam żadnego obciążającego bagażu. Wiem dokładnie, gdzie mogłabym być przydatna, choć jest to dziedzina, którą w PZBS nikt dotychczas się nie interesował.

Chciałabym zajmować się budowaniem i dbaniem o pozytywny wizerunek brydża sportowego w Polsce. Gdyby udało się zmienić sposób postrzegania naszej dyscypliny, większość problemów, z którymi się obecnie borykamy, rozwiązałaby się samoistnie. Będę dążyć do tego, aby brydż nie tylko stał się sportem powszechnie znanym i lubianym, ale również wzbudzał szacunek, a gra w brydża była cenną i pożądaną umiejętnością. Dbanie o wizerunek wiąże się z szeregiem działań dotyczących praktycznie każdego elementu Związku. Poczynając od identyfikacji wizualnej, poprzez zmiany regulaminowe, na odpowiednim wykorzystaniu budżetu kończąc. Wiem, że są to plany bardzo ambitne, uzależnione nie tylko od mojego zapału. Efekty pracy będą zauważalne dopiero po latach, niemniej, ktoś musi zacząć.

Deklaruję swój udział w nowym zarządzie tylko w przypadku zmiany prezesa i większości obecnych członków ZG. Nie poddam się jednak całkowicie, nawet gdy plany się nie powiodą. Zamierzam dalej działać dla dobra mojego macierzystego Mazowieckiego ZBS, a także dla tych, którym moja pomoc będzie potrzebna.

podpis_lena

Lena Leszczyńska
ID PZBS 7815

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s