Tour de Pologne 1

Tour de Pologne rozpoczęty. Od końca lutego, poprzez marzec i sam początek kwietnia, objeżdżam Polskę. Wystartowałem 25 lutego, przyjeżdżając do Elbląga, aby wziąć udział w XIX Mityngu Żuławskim, a pierwszą część objazdu zakończę 2 kwietnia. Kiedy żona zapytała, czy uwzględniłem w swoim kalendarzu fakt, że w marcu są święta, uspokoiłem ją, że Wielkanoc spędzę w domu.

Do Elbląga pojechałem pierwszy raz i miasto, a szczególnie nowa Starówka, bardzo przypadły mi do gustu. Aż chciało się fotografować – szkoda, że brakło czasu. Rozmowy, spotkania i przede wszystkim brydż – grałem z Zbigniewem Słabym oraz GPPP z Krzysztofem Żakiem. W eliminacjach teamów zagraliśmy na Michała Nowosadzkiego i Jacka Kalitę, którzy obili nas niemiłosiernie. Oto jedno z rozdań, gdzie Mistrzowie Świata pokazali swoją dużą klasę – bezpardonowo wylicytowali jako jedni z nielicznych 3 NT. Kładł wist kierowy, ale przy stole mało realny.

elblag2016-teamy

Gratulacje dla Bogusia Gierulskiego za świetnie zorganizowaną imprezę.

Prosto z Elbląga pojechałem do Olsztyna spotkać się z prezesem Warmińsko-Mazurskiego Związku Brydża Sportowego Janem Rogowskim, a także zagrać w olsztyńskim turnieju lokalnym. 59,43% wystarczyło nam z Pawłem Jarząbkiem do zajęcia piątego miejsca.

Chciałbym być w każdym województwie na Walnym – stąd zamiast uczestniczyć w Krakowskiej Wiośnie Brydżowej, pojechałem w kierunku Zielonej Góry. Moje podróżowanie wynika nie tylko z chęci zaprezentowania siebie jako kandydata na prezesa, daje mi przede wszystkim możliwość zapoznania się z głównymi problemami związków lokalnych. W sobotę 12 marca brałem udział w Walnym Sprawozdawczo-Wyborczym Lubuskiego Związku Brydża Sportowego. Zebranie odbyło się w miejscowości Głębokie koło Międzyrzecza, nad pięknym jeziorem. Delegaci wybrali nowego prezesa, Pawła Pietrażyckiego, a także czterech swoich delegatów na zjazd w Warszawie. Dziękuję bardzo za to sympatyczne spotkanie.

A w międzyczasie – dziękuję Ci Małopolsko! Delegaci w Krakowie wybrali mnie i osoby popierające mój program ogromną większością głosów. To jeszcze raz miłe podsumowanie mojej pracy w Krakowie.

Z Międzyrzecza obrałem kierunek północ, czyli lecim na Szczecin. Spacerując po mieście, zobaczyłem budynek teatru. Wiedziony impulsem wszedłem. Zapytałem w kasie, co grają, a pani odpowiedziała, że dzisiaj „Mistrz i Małgorzata”. Okazało się że jest i ostatni bilet – XIII rząd, miejsce 3. To nie mógł być przypadek, musiał czekać na mnie. Ukochany „Mistrz i Małgorzata”… A przedstawienie – prawdziwa uczta! Nie mogłem sobie też odmówić wizyty w przepięknej filharmonii. Budynek zaprojektowany przez architektów z hiszpańskiej pracowni Estudio Barozzi Veiga robi naprawdę duże wrażenie i nie dziwi, że szybko stał się wizytówką miasta. W Szczecinie podczas nocnego spaceru udało mi się również zrobić kilka zdjęć.

szczecin_filharmoniaFilharmonia Szczecińska

szczecin1Szczecin, Wały Chrobrego

Ale do Szczecina nie pojechałem w celach turystyczno-kulturalnych. W niedzielę 13 marca odbył się Nadzwyczajny Zjazd Delegatów Zachodniopomorskiego Związku Brydża Sportowego. Spotkałem się z prezesem Wincentym Grelą, a także poznałem członków Zarządu i honorowego Prezesa, Sybiraka, przesympatycznego Aleksandra Żakowicza. Po zakończeniu zjazdu zostało zaplanowane spotkanie ze mną. Zainteresowanie było spore, wszyscy zebrani zostali na sali. Po krótkiej prezentacji nastąpiła niemała dawka pytań. Nie ukrywam, że delegaci byli przygotowani i nie zamierzali łatwo mi odpuścić. Półtorej godziny wymiany poglądów – bardzo serdecznie Wam dziękuję – to było naprawdę dobre spotkanie.

Kierunek Wielkopolska. Ciąg dalszy nastąpi…

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s