Poland(o) from Orlando – day 10

Dzień 10. – 29 września

Półmetek. Oczywiście półmetek finałów, bo całościowo powoli zbliżamy się do końca.  Wprawdzie jeszcze przez kilka dni będzie trwała walka najlepszych mikstów, ale my już niedługo kończymy – jutro wylatują juniorki, a my z juniorami pojutrze.

W finale Open Zimmermann (Gawryś, Klukowski) prowadzi z Lavazzą 111:76. W finale Seniorów Milner (Kwiecień, Martens) prowadzi 122:49 z China Evertrust.

 

DSCF0247

Pary Open po pierwszym dniu (52 pary): 4. B. Gierulski – J. Skrzypczak; 6. A. Knap – A. Wasik; 22. S. Gołębiowski – P. Janiszewski; 36. O. Bestrzyński – C. Serek.

 

Pary Kobiet po pierwszym dniu (25 par): 6. K. Dufrat – J. Żmuda, 10. D. Kazmucha – A. Sarniak; 21. C. Bałdysz – Z. Bałdysz.

Pary Seniorów po pierwszym dniu (34 pary): 5. A. Kowalski – J. Romański; 6. W. Starkowski – P. Tuszyński; 34. P. Bizoń – M. Szymanowski.

Turniej Pocieszenia (123 pary): 3. W. Strzemecki – P. Zawada; 9. M. Chodacki – M. Sobczak; 36. K. Nowak – T. Sielicki; 39. G. Brewiak – J. Piasecki; 48. A. Kozikowski – M. Kraśnicki; 71. A. Majcher – P. Marcinowski.

Rozpoczęły się również Mistrzostwa Świata Programów Komputerowych.

Wieczorem najlepszym graczom światowym Prezydent Gianarrigo Rona wręczał medale 60-lecia WBF.

DSCF0323

A na koniec mojej relacji zostawiłem rozdanie… z wczorajszego dnia. Dlaczego? Wiąże się z nim pewna opowieść. Siedzimy późnym wieczorem w naszym pokoju hotelowym z Mirkiem Cichockim, opowiadamy o rozdaniach. W pewnym momencie Mirek mówi do mnie: „Masz taką rękę: ♠W10653 ♥A32 ♦D5 ♣1092 i wistujesz na 3 bez atu po jednostronnej licytacji 2BA – 3 trefle – 3 karo – 3 kiery – 3BA. W co?” Mówię, że w małego pika. „No to wykłada się dziadek: ♠942 ♥W987 ♦A2 ♣A754, ze stołu 2, partner dokłada 7, a rozgrywający bije damą. Gra karo do asa i ze stołu karo do waleta, partner dokłada w kolejności 7 i 4. Bierzesz na damę i w co grasz?” Przeliczyłem punkty, rozkłady, ale egzaminu nie zdałem – powiedziałem, że w pika nie ma sensu, zostaje kier lub trefl. Przeciwko kierom w stole przemawia W987. Może partner ma mariasza trefl? Wybieram trefla. Mirek mówi do mnie tak: „Gdyby partner miał mariasza trefl, to rzuciłby chyba 4 i 7, a tak lekko sugeruje jednak kiery, bo przecież w pikach nic nie ma”. Wiemy już bardzo dużo o ręce rozgrywającego – punktach i możliwych układach rąk. Podaję możliwe rozkłady kierowe – aby położyć, rozgrywający powinien mieć drugą figurę, a może nawet singla. Mirek kontynuuje:  „Gramy więc kiera, mimo że w stole widzimy W987. Ponieważ partner ma D1054, to jeżeli położy małe, za chwilę weźmiemy trzy kiery i, jak się okaże, dwa kara. Szkoda, że Michał i Piotr nie wykonali takiej obrony, bo byłaby to brydżowa obrona roku, ale na pocieszenie należy dodać, że nikt jej nie wymyślił. Na drugim stole został zagrany as kier i kier”.

Rano przeglądam to rozdanie na komputerze i nagle okazuje się, że jednak taka obrona została wykonana przez włoską parę Norberto Bocchi – Antonio Sementa w drugim półfinale, czyli jednak obrona roku została wykonana przy stole!

Całe rozdanie:

obrona

 

 

Prezentacja_Orlando_eng_BiuletynX

Dzień 9… tutaj

Dzień 8… tutaj

Dzień 7… tutaj

Dzień 6… tutaj

Dzień 5… tutaj

Dzień 4… tutaj

Dzień 3… tutaj

Dzień 2… tutaj

Dzień 1… tutaj

 

 

Jedna uwaga do wpisu “Poland(o) from Orlando – day 10

  1. Pingback: Poland(o) from Orlando – day 11 | stachnik2016.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s